Facebook udostępnił nową aplikację dla użytkowników gogli Samsung Gear VR – Facebook 360. Aplikacja ma ułatwić znajdowanie materiałów z facebooka, które zostały opublikowane w 360 stopniach. Wg Facebooka, w serwisie opublikowano już ponad milion filmów sferycznych oraz ponad 25 milionów zdjęć 360°.

Technologia wirtualnej rzeczywistości to jeden z najbardziej popularnych tematów w tym roku. W październiku ub.r. CEO firmy Mark Zuckerberg pokazał, jak serwis będzie działał z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Zrobił to podczas konferencji dotyczącej przyszłości VR i zastosowań przygotowanych przez Oculusa – firmę, którą Facebook kupił za 2 mld dolarów w 2014 roku.

Aplikacja Facebook 360 pozwala przeglądać materiały 360° udostępnione zarówno przez znajomych, jak i obserwowane strony, można również odkrywać nagrania przygotowane przez różnego rodzaju firmy czy indywidualnych twórców. Istnieje tez możliwość zapisania materiału 360° w swoich zakładkach do obejrzenia później.
ma kilka zakładek. Pierwsza pozwala wyszukiwać filmy i zdjęcia, druga umożliwi szybki dostęp do materiałów publikowanych tylko przez znajomych. Trzecia zakładka daje dostęp do zachowanych treści, a ostatnia to timeline. Aplikacja jest darmowa i dostępna do pobrania za pomocą Oculus app.