Dla ASP w Warszawie stworzyliśmy wirtualny spacer po wystawie „Sztuka Wszędzie – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1904-1944″. Wystawa zorganizowana została w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie.

Po raz pierwszy tak gigantyczna wystawa prezentuje dokonania warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych od momentu jej założenia w 1904 roku do okresu międzywojennego. Celem wirtualnej wycieczki było udokumentowanie prezentowanych projektów i dzieł w nowoczesnej, interaktywnej formie. Wykonaliśmy 28 w pełni sferycznych panoram, które w bardzo szczegółowy sposób przedstawiają zaprezentowane na wystawie eksponaty. Zdjęcia wykonane w technice HDR zostały poddane również profesjonalnemu retuszowi, m.in. pomiędzy pomieszczeniami wyrównany został balans bieli – było to niezmiernie istotne z powodu wykorzystywanych różnych źródeł światła w sąsiadujących salach. Przykład poniżej:

[lightbox type=”single-image” full=”https://www.360stopni.eu/wp-content/uploads/2012/10/sztukawszedzie_balansbieli.jpg” title=”Korekcja balansu bieli – przed i po”][/lightbox]

Wirtualny spacer ponadto posiada interaktywną mapę z efektem radaru, a wewnątrz każdej panoramy znaleźć można opisy tekstowe, pełniące rolę przewodnika. Obie funkcjonalności pozwalają zwiedzającemu w prosty i swobodny sposób poruszać się po wystawie. Całości dopełnia intuicyjna i estetyczna oprawa graficzna dostosowana do oficjalnego katalogu wystawy.

[button url=”https://www.360stopni.eu/vt/sztukawszedzie/” target=”_blank”]Zobacz wirtualną wycieczkę po wystawie Sztuka Wszędzie[/button]