Już 28 lipca Google zacznie zamykanie stron Google+, które nie zostały powiązane z kontami użytkowników i nie zostały również zweryfikowane.

Google Moja Firma to często wykorzystywany sposób na dodatkową promocję swojej firmy w wyszukiwarce. GMF pozwala Klientom na zapoznanie się z ofertą przedsiębiorstwa, a właścicielom firm umożliwia m.in. przeglądanie statystyk dotyczących zapytań odnośnie ich firmy w Google, czy odpowiadanie na wystawione opinie. Ważne jest, by prezentowane w takiej wizytówce dane były rzetelne i aktualne – dlatego też Google podjęło decyzję o wyłączeniu tych stron, które nie zostały zweryfikowane przez ich właścicieli.

Czasu na weryfikację zostało niewiele, bo zaledwie kilka dni. Jeśli zatem dotąd nie potwierdziłeś autentyczności wizytówki swojej firmy, musisz się pospieszyć. W przeciwnym razie zostaniesz zmuszony do założenia nowej i uzupełnienia ich wszystkimi danymi, a następnie do ich zweryfikowania. Lepiej zatem zadbać o to, by zatwierdzić już istniejące wizytówki. Jeżeli nie masz na to czasu, to przypominamy o naszej ofercie: Pakiecie Optymalizacji SEO Google+ Moja Firma