Zdjęcia Firmowe Google na NYC Restaurant Week

Case study: Jak Zdjęcia Firmowe Google pomogły restauracjom przyciągnąć więcej klientów podczas NYC Restaurant Week™

Dziś prezentujemy wyniki akcji promocyjnej przeprowadzonej latem 2013 przez NYC & Company z okazji dorocznego tygodnia nowojorskich restauracji NYC Restaurant Week™. Efekty, które zaraz przedstawimy w postaci konkretnych liczb, jednoznacznie mówią, że Zdjęcia Firmowe Google okazały się niezwykle pomocne w zwiększeniu atrakcyjności restauracji. Ale zacznijmy od początku…

Wyzwanie

Latem 2013 roku odbył się już dwudziesty pierwszy doroczny tydzień nowojorskich restauracji NYC Restaurant Week™ organizowany przez NYC & Company. Udział w nim wzięły 294 lokale. Organizator, aby pomóc restauracjom przyciągnąć więcej klientów, wykorzystał na stronie internetowej NYCgo.com kilka nowatorskich rozwiązań informacyjnych.

Rozwiązanie

Organizator wydarzenia, NYC & Company, wykorzystał na swojej stronie internetowej NYCgo.com takie funkcje, jak Mapy Google, Street View oraz Zdjęcia firmowe Google. Wyjątkowo innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym prezentację restauracji uczestnikom wydarzenia były właśnie wirtualne wycieczki Google, które pozwalają wybrać się na interaktywny wirtualny spacer po wnętrzach interesującej nas firmy. Prezentacje te miały duży wpływ na klientów podejmujących decyzje o wyborze restauracji, którą chcieliby odwiedzić.

 

Wyniki

Zdjęcia Firmowe Google wzbogaciły profile 55% restauracji biorących udział w wydarzeniu. Okazało się, że uczestnicy wydarzenia chętniej rezerwowali stoliki właśnie w tych lokalach. Na szalenie konkurencyjnym nowojorskim rynku gastronomicznym taki sposób prezentacji oferty okazał się bardzo skuteczny. Odnotowano m.in. że:

  • Wizytówki restauracji wzbogacone o wirtualne wycieczki Google miały średnio o 30% wyższy wskaźnik kliknięć, po których doszło do rezerwacji
  • Użytkownicy, którzy oglądali wirtualne wycieczki Google danej restauracji, złożyli rezerwacje w połowie oglądanych miejsc (o 20% więcej niż w przypadku osób, które nie oglądały wirtualnych wycieczek Google)
  • 84% z 1300 ankietowanych klientów stwierdziło, że Zdjęcia Firmowe Google były ważnym czynnikiem przy wyborze restauracji

„Organizując NYC Restaurant Week™, zauważyliśmy, że im bardziej przyciągniemy klientów za pomocą atrakcyjnych treści, tym większe prawdopodobieństwo, że będą oni składać więcej rezerwacji. Zdjęcia firmowe Google z podglądem karty dań, udostępnione w naszej usłudze rezerwacyjnej, miały bezpośredni wpływ na decyzje gości o dokonaniu rezerwacji w danym miejscu”

Edward A. Hogikyan, Wiceprezes ds. marketingu NYC & Company

Nasz komentarz

Studium przypadku z Nowego Jorku można łatwo przełożyć na nasze polskie realia, zwłaszcza na niezwykle konkurencyjny rynek warszawskich restauracji. A spoglądając na nasze portfolio możemy śmiało stwierdzić, że wielu naszych klientów prowadzących własne lokale gastronomiczne dostrzegło już ogromny potencjał drzemiący w tej usłudze. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z firmami, które już przyłączyliśmy do programu Zdjęć Firmowych Google oraz do kontaktu z nami w celu przedstawienia indywidualnej oferty dla Państwa biznesu!

Napisz komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>